Kopecký a Valoušek svádějí od úvodních kilometrů boj o vedení

TISKOVÁ INFORMACE číslo 20

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ (25.3.2011 21:44) – Po dvou rychlostních zkouškách juilejního ročníku BONVER Valašská rally 2011 se dostala do vedení posádka továrního týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký, Petr Starý na voze Škoda Fabia S2000. Na druhém místě jsou v těsném odstupu 3,2 sekundy úřadující čeští mistři a loňští vítězové Pavel Valoušek jr. Zdeněk Hrůza na voze Peugeot 207 S2000. Třetí příčku zatím obsadili Roman Kresta, Petr Gross s vozem Škoda Fabia S2000, kteří ztrácí na vedoucí posádku 8,4 sekundy.

Roman Ordelt – tiskový mluvčí rally

Administrativními a technickými přejímkami prošlo celkem 64 posádek, do soutěže neodstartovala dvojice Miroslav Fišer, Hynek Středa kvůli zdravotním obtížím spolujezdce. První vozy odmávli na náročnou trať ze startovní rampy Jaroslav Drozd, náměstek hejtmana Zlínského kraje, Jiří Částečka, starosta města Valašské Meziříčí, Taťána Nersesjan a Josef Slovák, radní Zlínského kraje.

Pořadatelé připravili v první etapě 123 km dlouhou trať, která obsahuje 4 rychlostní zkoušky v celkové délce 51 km. Úvodní erzeta proběhla pro první posádky ještě za světla, nicméně podstatná část páteční etapy se odehraje pod rouškou tmy. Cesty na erzetách jsou suché, ale obloha je zatažená a citelně se ochladilo. Na prvním rychlostním testu ze Žiliny do Závišice v délce 12,61 km zajel nejrychlejší čas Jan Kopecký, který porazil Pavla Valouška o 4,3 vteřiny, třetí skončil Roman Kresta s ostupem 7,3 vteřiny. Hned na úvodní erzetě skončil mimo trať Tomáš Kurka (Mitsubishi Lancer EVO X), Lukáš Pondělíček (Citroën C2 S1600) měl dvojitý defekt a předčasně skončil. Martin Vlček (Mitsubishi Lancer EVO IX)  trefil strom podél tratě, ale s poškozeným vozem pokračuje dále.

Druhá rychlostní zkouška Straník (13,05 km) se jela ze Straníku do Mštěnovic. Zde byl nejrychlejší Pavel Valoušek, jenž stáhl 1,1 vteřiny z náskoku Jana Kopeckého. Roman Kresta zajel opět třetí čas a stejné pořadí mu patří i v absolutní klasifikaci. Čtvrté místo má v pevném držení Václav Pech. Na dalších místech v pořadí erzety skončili Solowow, Odložilík, Tlusťák, Orsák, Habaj a Běhálek. Stejné pořadí je i v celkovém pořadí, pouze sedmé místo patří Orsákovi před Tlusťákem.